Korunni 62 | Lokalita
15582
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15582,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive

LOKALITA

Královské Vinohrady

Vinohrady jsou jednou z nejkrásnějších pražských čtvrtí a také jednou z nejprestižnějších adres. Původně byly samostatnou obcí pojmenovanou podle středověkých vinic, které se rozkládaly na jihozápadních svazích za tehdejšími městskými hradbami. Od poloviny 19. století zde rostla bytová výstavba a město se prudce rozvíjelo. V roce 1922 byly Královské Vinohrady přičleněny k Velké Praze.

Jednou z největších výhod Vinohrad je jejich blízkost centru Prahy a skvělá dostupnost městskou hromadnou dopravou do ostatních částí – jsou výborně obslouženy tramvajovými tratěmi a metrem linek A a C.

Centrem Vinohrad je Náměstí Míru s Vinohradskou třídou, důležitým místem je také Náměstí Jiřího z Poděbrad. Vinohrady představují architektonicky i urbanisticky velice kvalitní prostředí, najdete tu mnoho kouzelných míst. Zároveň jsou plné zeleně, nejen ve velkých parcích jako jsou Riegrovy sady, Havlíčkovy sady (Grébovka) nebo Folimanka, ale také v ulicích a dvorech domů. Přes týden jsou Vinohrady velmi živé, plné obchodů, restaurací, kaváren, vináren a hospod. Na vinohradských náměstích se konají nejrůznější akce a festivaly a pořádají se farmářské trhy. Na Vinohradech se bude líbit každému, kdo se považuje za „městský typ“ člověka, kdo potřebuje být v centru dění a mít v dosahu každou zajímavou akci. Ten kdo bydlí na Vinohradech, nebude nikdy daleko dojíždět za prací, za zábavou, nákupy ani sportem.

Korunní třída

Korunní ulice je plnohodnotnou městskou třídou, která vede ze samého srdce Vinohrad – z Náměstí Míru téměř až na Floru, k Orionce. Přestože je plná obchodů a restaurací, je mnohem klidnější než paralelní třída Vinohradská. K příjemnému dojmu z této ulice velkou měrou přispívá i množství zeleně – ulice je po obou stranách lemována stromořadím.

Korunní nese jméno po Svatováclavské koruně, nejvýznamnější součásti českých korunovačních klenotů. V minulosti nesla název Korunní i ulice Šrobárova, která na ulici Korunní dnes poblíž Orionky plynule navazuje. Ulice tak dříve vedla až k Nemocnici Královské Vinohrady.

Ulice se nachází v městské památkové zóně a stejně jako převážná část Vinohrad je Korunní ulice tvořena kvalitní městskou bytovou zástavbou z přelomu 19. a 20. století, přičemž většina domů prošla v nedávných letech zdařilou rekonstrukcí.

Třídu zhruba v polovině protínají Bezručovy sady, které plynule navazují na Sady Svatopluka Čecha. Z nich je to už jen kousek do rozlehlých Riegrových sadů s možností sportovního vyžití, s rozhlednou i restaurací. Toužíte-li tedy po zeleni, je Korunní ulice skvělým výchozím bodem pro procházky po četných vinohradských parcích.

V docházkové vzdálenosti Korunní je veškerá občanská vybavenost včetně školek a škol, úřadů, pošty a bank. Přímo v ulici najdete kavárny, restaurace, menší obchody a dokonce i veřejnou knihovnu. Ta se nachází hned vedle jedné z vinohradských památek a dominanty Korunní třídy – Vinohradské Vodárenské věže.

Centrum města je zároveň velice blízko a je skvěle dopravně dostupné. Přímo v ulici je několik tramvajových zastávek a stanice metra A jsou rovněž v docházkové vzdálenosti.